אנחנו מי

 

מי אנחנו?

 היוזמה להקמת המוזיאון הווירטואלי "סלוניקי אהובתי" הייתה של מר ליאון רקנאטי והמרכז למורשת יהדות שאלוניקי ויוון הממוקם במתחם בית האבות ליאון רקנאטי בפתח תקווה.

כיצד הוקם המרכז

"המרכז הוקם בסיוע משפחת רקנאטי, צוות בית האבות, משפחת רוסו וארגון ניצולי המחנות יוצאי יוון בישראל, במטרה לשמר את המורשת של קהילות יוון ובראשן המורשת המפוארת של קהילת שאלוניקי (סלוניקי). בכך להנציח ולהעביר את הידע והזיכרונות אל הדורות הבאים".

 להנחיל  לדורות הבאים את מורשת קהילת סלוניקי

"המרכז מהווה מקום ייחודי המציג את המורשת באמצעים מגוונים, תמונות ומסמכים אותנטיים, אמצעים ויזואליים, סרטים וקטעי ווידאו וכלי מולטימדיה מגוונים. המרכז קבע לו יעד מרכזי: לשתף את הקהל הרחב להכרת מקורות הכוח וההתחדשות שאפיינו ומאפיינים את היהודים לכל אורך ההיסטוריה ולהנחיל לדורות הבאים את מורשת קהילת סלוניקי וקהילות יוון האחרות 33 במספר". (מתוך אתר הבית של המרכז למורשת יהדות שאלוניקי ויוון).

על המוזיאון הווירטואלי "סלוניקי אהובתי"

על מנת להביא את דבר המורשת לקהל הגולשים האינטרנטי, וכדי לאפשר לקבוצות ויחידים בעלי עניין, להרחיב את ידיעתם על יהדות סלוניקי בפרט ויהדות יוון בכלל, הוחלט להקים את המוזיאון הווירטואלי "סלוניקי אהובתי".  הביצוע הוטל על חברת  E-mymuseum.com, בראשות ד"ר עפרה קינן.

 

לפנייה למרכז המורשת ניתן לשלוח מסר בעזרת הטופס בעמוד מימין;

להכנס ללינק

או להתקשר לטלפון: 03-9185777